Vidd magaddal
Az első lépés afelé, hogy gyermekedben ne alakuljon ki a későbbiekben fóbia a fogászati rendelőtől, az az, hogy már pici korában is magaddal viszed, amikor neked kell menni. Így megszokja a környezetet, a hangokat, szagokat, méghozzá anélkül, hogy hozzá bárki is nyúlna. Ez azért jó, mert így még tudat alatt sem fogja összekapcsolni a rendelőben tapasztalt benyomásokat kellemetlen beavatkozásokkal.
Ha látja, hogy nem történik veled semmi félelmetes, nem fáj a beavatkozás, akkor ezt az információt fogja elraktározni a fejében.
Ismerkedjen meg az orvossal
Akár a te orvosodról, akár az ő jövőbeni orvosáról legyen szó, feltétlenül ismerkedjenek meg. A legjobb, ha ezt olyankor teszik, amikor a fogorvosnak nem kell semmilyen beavatkozás miatt a szájába nyúlnia. Csak beszélgetnek, ismerkednek, esetleg a fogász megmutatja az eszközöket, amikkel dolgozik.
Ahhoz, hogy ne féljen a fogorvostól, először azt kell elérni, hogy kedvelje a fogász személyét, ami csak ilyen módon lehetséges. Ha egyből kezeléseket is végeznek rajta, a sok ismeretlen tényező, az erős fény, a steril környezet és a szúrós fertőtlenítő szag csak rásegít a félelemérzetére, és sok esetben ez a traumatikus élmény határozza meg a felnőttkori viszonyulását is a fogászathoz.
Járjon rendszeres kontrollra
Amikor már vannak fogacskái, érdemes elkezdeni fogorvoshoz járni a gyerekkel. Az ismerkedésen túl az is jó, ha hamar megszokja, hogy bizony időről-időre vissza kell térnie ide. Amennyiben sikeres volt az elején a közös hang megtalálása, ez nem fog gondot okozni.
Sok a gyermekfogászat Budapesten, érdemes időt szánni arra, hogy a gyermeknek valóban a legjobb orvost találjátok meg. Ez a doktor személyiségéből, a rendelő felszereltségéből, illetve a szolgáltatások árából tevődik össze, ezek alapján szoktak a szülők választani.