Az akné kialakulásának okai
Kamaszkorban az androgén hormonok hatására aktívabbak lesznek a mirigyek és ezáltal a faggyútermelés is nő, ilyenkor pedig a faggyúmirigyek nyílásai eltömődhetnek.
A nyílások elzáródhatnak, így elősegítik a mitesszerek, pattanások képződését, de gyulladást is előidőzhetnek a mirigybe befurakodó baktériumok.
Az akné kialakulásában még szerepet játszhat az öröklődési hajlam is.
Az akné tünetei látványosak
Általánosságban a pattanások serdülőkorban kezdődnek, de akár már 10 éves korban is kialakulhat és a 20-as évek elején magától el is múlnak.
Az aknékat három csoportba lehet sorolni. Elsőként a legbarátságosabb csoport, amikor a mitesszerek száma alacsony, gyulladást nem tapasztalunk, vagy csak gyengén van jelen. A második csoportban már a gyulladt pattanások megjelennek, és néhol hólyag is kialakulhat és hegesedés veszélye is fennállhat. A harmadik – legsúlyosabb – csoport az, amikor szinte az összes pattanás gyulladásban van, fájdalmas a tapintásuk, és genny távozik belőlük nyomás hatására.
Forduljunk bőrgyógyászához az aknéval
Ha a második vagy harmadik csoportba tartozol, ne otthoni krémekkel vagy kozmetikussal gyógyítsd bőrödet, hanem mindenképpen menj bőrgyógyászhoz!
Mivel gyakori a betegség, ezért a bőrgyógyászok számára nem okozhat nagy gondot, főleg, ha magán helyre megyünk, ahol tényleg foglalkoznak velünk, ilyen a bőrgyógyászat Miskolcon a Népkerti Magánklinikán.
Diagnosztizálja először bőrünket a szakember, majd kikérdezhet a életmódunkról, esetleg allergiákról, gyógyszerszedésről majd ezek után dönt bőrünk kezeléséről. Felírhat különféle krémet, illetve belsődleges gyógyítás céljából gyógyszert is.