Fogorvoshoz menni akkor kell, ha fáj a fogunk
Nem bizony. Érdemes rendszeresen (félévente vagy évente) eljárnunk fogászati konzultációra, hogy megelőzhessük azt az állapotot, amely egyáltalán fogfájáshoz vezethet. Ha ugyanis fáj a fogunk az már annak a jele, hogy baj van – ennek értelmében pedig a megelőzés kell, hogy az elsődleges célunk legyen.
Tipp: Ha fogorvosi rendelőt Budapesten keresel, bizalommal ajánjuk figyelmedbe a Móricz Dental rendelőjét, ahol a lehető legjobb ellátásra számíthatsz.
Ha fogorvoshoz megyünk, a fájdalom garantált
A fogászati kezelések általában érzéstelenítéssel történnek, amely következtében nem érzünk fájdalmat. Fájdalomérzet csupán akkor jelentkezhet, ha felelőtlen módon későn megyünk el fogorvoshoz és a gyulladás elhatalmasodik fogainkon. Eszerint tehát ha rendszeresen eljárunk fogorvosi ellenőrzésekre semmi okunk attól félni, hogy elviselhetetlen fájdalmakat kell majd kiállnunk.
Bónusz: Sok helyen kering az a tévhit is, miszerint a kismamák nem kaphatnak érzéstelenítőt. A maiak azonban már tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek károsak lehetnek a magzat számára. Az érzéstelenítés egyetlen kizáró oka a gyógyszerallergia lehet.
Minél erősebben dörzsöljük a fogaink, a fogmosás annál hatásosabb
Az erős dörzsölés fogmosás közben nem, hogy nem segít fogaink állapotán, hanem sokkalta inkább ront, így ugyanis könnyen felsérthetjük az ínyünket. Érdemes tehát egy puhább fogkefét választanunk és aprólékosan, részletesen fogat mosnunk ahelyett, hogy erővel próbálnánk eredményt elérni.
Akkor kell fogkefét cserélni, ha a régi már használhatatlan
Ez egy hatalmas butaság. Fogkefénket legalább három havonta, de inkább nyolc hetente érdemes cserélnünk, ekkorra ugyanis már csökken a sörték hatékonysága. Ráadásul ha nedves környezetben tartjuk a fogkefénket, akkor a baktériumok is könnyen megtelepedhetnek rajta.