A bőség zavara
Napjainkban már mindenből mindenhol nagyon sok fajta van. Ez persze jó dolog, én például imádom végigszagolgatni a különböző termékeket, amelyek mind ugyanazt a cél szolgálják. De tény, hogy amikor a választék már-már feldolgozhatatlanul nagy, akkor az ember csak áll tanácstalanul, hogy akkor most vajon melyik is a jó?
Szín, illat, csillámok
Két féle ember létezik. Akik úgy választanak ki bőrápoló termékeket, hogy előtte hosszasan utánanéztek, így megalapozottan hozzák meg a döntéseket, illetve akik pillanatnyi intuíciójuk segítségével, az alapján, hogy a szóban forgó testápolónak milyen az illata, esetleg milyen a színe, van-e a dobozon cuki állat, esetleg festői táj, illetve, hogy csillogni fog-e utána bőr, tehát van-e benne hozzáadott csillám.
Azok, akiknek a bőre nem különösebben érzékeny, nyugodt szívvel tartozhatnak a második csoporthoz. De nem árt, ha tudnak róla, hogy a csili-vili verziók látványosak ugyan a polcon, de az összetevőik között rengetek adalékanyag, színező, hozzáadott aroma és illatanyag szerepel. Sokaknál ez nem nyilvánul meg semmiben, a bőrüket pedig hidratálja, azonban, ha nem tudod, milyen típusú a bőröd, vagy egyszerűen csak érzékenyebb, nagyobb az esélyed rá, hogy allergiás reakciót vált majd ki a termék.
Azonban azoknak, akiknek még a ruhától is ki tud pirosodni a bőre, esetleg nagyon száraz bőrrel áldotta meg őket a természet, már muszáj utánajárni, hogy mit is kennek magukra, különben könnyen lehet, hogy többet árt, mint használ a folyamat.
Akkor hogyan válasszunk testápolót?
Először is, az összetevők alapján. Ha allergiás vagy bizonyos anyagokra, akkor feltétlenül ellenőrizd le, hogy a kiválasztott produktum biztosan ne tartalmazza. Szerencsére ma már kapni olyan testápolókat, melyek csak természetes anyagokból készítenek.
Ha a hidratáláshoz egy olyan terméket keresel, amellyel felveheted a harcot a száraz bőr ellen, akkor olyat válassz, ahol az összetevők között megtalálod a következőket: urea, ezt a testünk is előállítja, de előfordul, hogy nem eleget. Ez egy természetes hidratáló és vízmegkötő vegyület. Jó, ha van benne méhviasz, mert az nagyban hozzájárul a bőr hidratáltságának és rugalmasságának fenntartásához. Száraz bőr esetén szerencsés, ha van benne zsír is, de figyelj rá, hogy hipoallergén legyen! Ez segít javítani a száraz bőr vízmegkötő képességét.
Élvezd az eredményt
Ha sikerül megtalálnod a tökéletes testápolót, amit szeretsz használni, akkor már nincs is más dolgod, mint élvezni a hatást; a pihe-puha bőrt, és hogy búcsút intettél a kiszáradt bőrnek!